KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502094

nr 1550 2094

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Etsning, "Strandängen". Signerad, daterad -20. Bildmått: 14x18 cm, yttermått inklusive ram: 35x39

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 3 juli 2023
kl 20:34:41

19/6 22:21:39 1      100 kr
3/7 20:29:21 2      Vinnande bud

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell