KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502094
nr 1550 2094
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, "Strandängen". Signerad, daterad -20. Bildmått: 14x18 cm, yttermått inklusive ram: 35x39
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:34:41
19/6 22:21:39
100 kr
3/7 20:29:21
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell